Jak si „jednoduše“ plnit sny?

Pojďme si to říct otevřeně… Cesta za jakýmkoliv snem je náročná a stojí hodně práce, aby se sny přeměnily do reality. Máme milion věcí, které musíme udělat, a většinu z těch věcí ani nevíme, jak udělat, protože vypadají jako neskutečně těžké, beznadějné, nereálné… Ale chtěla bych vám říct, že i přes tyto nepříjemné pocity, je to vlastně jednoduché. A spoustu lidí si to neuvědomuje. Spoustu lidí si myslí, že plnit si sny je šííííleně komplikované a to je zastaví ještě před tím, než na svou cestu vůbec vyrazí, anebo je to zastaví od toho, aby pokračovali.

Všechno, na čem úspěch a plnění si vlastních snů stojí, je NEUSTÁLÁ AKCE – jít dopředu! Je potřeba mít na paměti, že se nesmíme vzdávat, když přijdeme k první překážce, protože těch bude na cestě mnoho.

Jednoduše je potřeba jít a něco pro své sny neustále dělat. A to je také to, co dělí lidi, kteří si své sny plní, od lidí, kteří jen o svých snech mluví.

Když totiž na sobě stále makáme, učíme se, následujeme své srdce, abychom věděli, jaký další krok udělat, tak se posouváme dál. Neustále. Jeden malý krůček za dalším. Aniž si to uvědomujeme. Tedy jednoduše jdeme pomalu vstříc našim snům.

Například moje cesta za mým velkým snem, stát se zpěvačkou, byla těžká. A stále je. Ač si někteří lidi myslí, že to, co dnes umím, jsem uměla už odjakživa, nebo že to přišlo jen tak, bez práce. Že moje možnost si zazpívat Krásku ve filmu Kráska a zvíře mi spadla jen tak do klína. Ale ne! Já jsem na sobě roky a roky dřela, trénovala, zpívala stále dokola, i když se mi třeba nechtělo a byla jsem unavená. Zpívala jsem dřív se špatnou technikou, takže mě zpívání někdy i „bolelo“ a tohle období bylo asi i proto, abych potom hledala způsoby, jak se naučit techniku správně, začít se vzdělávat od těch nejlepších lektorů, investovat stovky tisíc do mého studia na zahraničních pěveckých školách atd. Jednoduše jsem NEUSTÁLE šla dopředu. Byla jsem na spoustě konkurzů, kde jsem neuspěla. Cítila jsem se hrozně. Chtěla jsem to dokonce i nespočetněkrát vzdát. Říkala jsem si, jestli ta dřina, všechno úsilí, investované peníze a čas budou vůbec k něčemu dobré, jestli se mi vůbec někdy splní sen stát se „opravdovou zpěvačkou“ a zpívat lidem, abych jim dělala radost, a abych jim díky mému hlasu mohla předávat svou energii a vzbuzovat v nich krásné emoce. Chtěla jsem to vzdát. Ale neudělala jsem to. Šla jsem dál. Každá překážka mě ale posílila a z každé zkušenosti jsem se snažila si brát jen to nejlepší a pokračovala jsem dál. Neustále.

A to je právě to „jednoduché“, co pro splnění jakéhokoliv snu musí udělat každý. Nevzdávat se a jít dopředu…

Podívejte se třeba na vrcholové sportovce. Ti, aby dosáhli svého cíle a byli nejlepší, tak musí trénovat za jakéhokoliv počasí, obětovat svůj volný čas, a trénovat prostě pořád. Ať se děje, co se děje. Neustále se musí krůček po krůčku zlepšovat a překonávat své hranice. Žádný sportovec se nenarodil rovnou olympionikem. Všichni z nich musí makat a nevzdávat se, když první závod nevyhrají.

Spoustu lidí to vzdává možná někdy i těsně před tím, než svého cíle dosáhnou. Nebuďte tedy těmito lidmi a jděte si stále za svými sny… I když je to těžké, tak ale to nejjednodušší, co pro své sny můžete udělat je: VYTRVAT!

Vaše Kateřina

Kateřina Jindrová Zítková
Kateřina Jindrová Zítková - zpěvačka, tanečnice, herečka, lektorka zpěvu a porodní asistentka

Spoj se se mnou na sociálních sítích

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.