Osobní příběh

Kateřiny Jindrové Zítkové

 

 

Žena mnoha tváří

O čem jsem si zhruba do 23 let myslela, že je mým posláním, to se stalo „jen koníčkem“, a to, co jsem dříve za „koníček“ považovala, se stalo mou prací, vášní, životem… Začala jsem se naplno věnovat věcem, které mě vždycky bavily a teď jsou mou každodenní radostí. 

Děkuji, že mohu žít život, který mě baví, a s  lidmi, kteří mě obklopují a inspirují každý den :-)

Zpěvačka

V 7 letech jsem začala chodit do ZUŠ, kde jsem  hrála na klavír                   a zpívala jsem  ve sboru. Později jsem začala studovat  sólový klasický zpěv  a zpívala jsem  s tanečním orchestrem. V patnácti letech jsem se začala učit též  populární zpěv .

Od roku 2004 jsem jezdila po lokálních zábavách, kde jsem zpívala v klubech, restauracích, na plesech, svatbách a začala jsem spolupracovat s místními rappery, kterým jsem zpívala vokály do jejich songů.

V roce 2007 jsem nazpívala  jingly  pro kladenské rádio a byla jsem členkou pěvecko-taneční skupiny Dance-Mission.

V roce 2008 jsem odletěla na čtrnáctidenní  turné do USA, kde jsem zpívala                 v projektu  Tones from the heart v Texasu, kde jsem si také poprvé zkusila zpívat s černošským sborem. Do Texasu jsem se poté vrátila na delší dobu, abych tam sbírala zkušenosti nejen z  oblasti hudby.

Po návratu do Čech jsem v  roce 2010 spolupracovala na  projektu Katie Kick  spolu s DJ Ch. Kaufmanem, se kterým jsem natočila několik vlastních singlů a začala jsem studovat pěvecké techniky           od Lukáše Jindry ve Škole moderního zpěvu.

V roce 2013 jsem začala zpívat  s  pražskou synth-popovou  kapelou Musicframe.                  

V roce 2016 jsem nazpívala vokály (malou mořskou vílu) pro  Národní divadlo pro baletní představení Malá mořská víla.                         A nazpívala jsem  hlavní roli Krásku do Disney filmu Kráska a zvíře, který měl premiéru 16.3.2017.

Absolvovala jsem dva  kurzy Muzikoterapie: "Early Childhood Circle Time"(Kroužky - skupinový čas v raném dětství), "Music Therapy Ethics" (Etika v muzikoterapii). Absolvovala jsem též certifikované kurzy:  "Music Business"(Byznys v muzice) a  "Vocal recording"(Nahrávání vokálů), specializační program  "Vocal Styles" (Pěvecké styly – Pop&Rock, R´n´B, Jazz) a kurz  Vocal Production na americké Berklee College of Music a v neposlední řadě jsem absolvovala  sólové lekce zpěvu v Dánsku v Complete Vocal Institutu, kde jsem se věnovala studiu Complete Vocal Techniky.

Od roku 2014  vyučuji zpěv pro děti i dospělé  ve  Škole moderního zpěvu, ve které jsem spojila své znalosti z oblasti zpěvu a porodnictví a vytvořila jsem tak jedinečný kurz  Zpívání s bříškem pro těhotné.

Zkušenosti mám i jako "předskokanka" kapely Kryštof, nebo jako sboristka s Českým národním symfonickým orchestrem na koncertě kapely Pražský výběr v Praze.

Tanečnice

V roce 2004 jsem začala  tancovat hip hop, house dance, lock  a později také  modern dance, jazz dance a contemporary. Na lekce jsem dojížděla mimo jiné i do Prahy k  předním českým a zahraničním lektorům. Od roku 2006 jsem vyučovala street dance v Domě dětí a mládeže v Nejdku u Karlových Varů a v roce 2007 jsem si založila vlastní  taneční skupinu IndepenDance, se kterou jsem vystupovala v Karlovarském kraji na různých kulturních akcích. V roce 2009 jsem tancovala v  USA, kde jsem sbírala zkušenosti z  různých oblastí tance. 

V roce 2014 jsem pracovala  v divadle U hasičů  v Praze, kde jsem ztvárnila taneční roli "Sudba" v muzikálu Karla Svobody  Monte Cristo.

Herečka a scénáristka

Od roku 2006 jsem zpívala jako  sboristka v Hudebním divadle dětí  Karlovy Vary a začala jsem hrát v divadelním souboru Kašpárek, ve kterém jsem ztvárnila hlavní roli Sněhurky. V průběhu roku 2011 jsem pracovala na dokončení scénáře a přípravy k původnímu českému  muzikálu Mistr Jazzu. Autorem muzikálu je můj bratr Milan Zítka, se kterým jsem na muzikálu spolupracovala již od začátku tvorby od roku 2009.  Já sama jsem autorkou scénáře k  tomuto muzikálu, a také jsem si v něm zahrála  hlavní roli Amanthis. Muzikál měl premiéru v květnu roku 2012 v Karlovarském městském divadle. Zahrála jsem si také vedlejší roli v krátkém českém filmu  Bubliny nelžou a hlavní roli v krátkém muzikálovém filmu Samá kráva, samej vůl.

Kráska a zvíře - premiéra

Dabingová produkční, herečka, zpěvačka, textařka a režisérka

V roce 2014 jsem začala pracovat jako produkční  v  dabingovém studiu  v  Praze. Začala jsem dabovat vedlejší postavy a zpívat drobné role ve filmech, či seriálech od  Disney, Universal, Sony Pictures  a dalších, nazpívala jsem též finální ženské sólo do  Disney on Ice  a hlavní roli  Krásku ve filmu Kráska a zvíře.  Více o některých filmech, na kterých jsem pracovala naleznete zde.

Textovala jsem písně   do filmů:  Muppetí vánoční koleda, Tajemný ostrov pokladů, Slavný myší detektiv, Santovi kamarádi, A zase ti Mupeti,  Kráska a zvíře a dalších...

Dělala jsem   hudební režii k  filmům:   Můj kamarád drak, Auta 3, Santovi kamarádi, Kouzelná slečna Priceová, A zase ti Mupeti (vše od Disney).

Porodní asistentka

V roce 2008 jsem odmaturovala s vyznamenáním na Střední zdravotnické škole Karlovy Vary a přijali mě na Vysokou školu zdravotnickou v  Praze. Na rok jsem přerušila studium, kvůli pobytu v USA a v roce 2012 jsem odpromovala s vyznamenáním bakalářský obor Porodní asistentka a získala  jsem  ocenění za nejlepší bakalářskou práci  v roce 2012 v oboru Porodní asistentka.  

Poté jsem pracovala jako porodní asistentka a zdravotní sestra a založila jsem si svou soukromou předporodní a poporodní poradnu  Midwife.

V roce 2018 jsem vydala Maminkovský diář a Miminkovský deníček :-)

Manželka

V  září roku 2015 jsem si vzala  za manžela muzikálového zpěváka a pedagoga zpěvu  Lukáše Jindru, se kterým často cestuji po světě a společně se podílíme na chodu stále se rozrůstající se  Školy moderního zpěvu v  Praze.