Překonávání překážek na cestě za sny

Ahoj,

je tu květen a s ním téma měsíce „Překonávání překážek na cestě za sny“ – je to totiž téma, které řeší každý z nás ať je na cestě za jakýmkoliv snem…

Na cestě za našimi sny se přihodí spousta věcí, zažíváme příjemné i nepříjemné situace, musíme překonávat sami sebe, ale i spoustu překážek, které nám život přináší každičký den. Nejčastější chybou na cestě za sny je, že se lidi raději vzdají, než aby se postavili překážkám čelem a řešili je. Vidím to dnes a denně i sama u sebe.

Letos mám například jeden z cílů, abych se zlepšila v hraní na klavír, abych se mohla doprovázet a zpívat si u toho. A k tomu, aby se mohl člověk dobře na klavír doprovodit je potřeba trénovat a to často. Jenže každý den se k tomu nedostanu, jeden den mám moc práce a večer už jsem unavená k tomu klavíru sednout, nebo raději jdu dělat jiné věci, protože vím, že to hraní na piano mi zase nepůjde, tak jak bych chtěla. A i když vím, že pokrok ve hře na klavír se nestane ze dne na den, že prostě musím trénovat denně aspoň chvilku, tak stále dokola si před sebe valím nějakou pomyslnou kouli plnou překážek, které mě od toho hraní drží zpátky. Tedy, co tímto chci říct je, že každý z nás máme cíl nebo velký sen, víme, co pro to máme udělat, ale my sami se často brzdíme v tom, abychom to udělali. Jenže my sami jsme zodpovědní za to, jak se k situaci postavíme, a jak se budeme rozhodovat. Jestli zatnu zuby a půjdu trénovat, a nebo to vzdám už na začátku. A to moje každodenní rozhodnutí ovlivňuje to, jestli se na to piano naučím hrát nebo ne. Každý den, když se rozhodnu to vzdát, tak se okrádám o kousek svého snu, každý den, kdy nesednu k tomu pianu zrazuju sama sebe a odkládám svůj sen stranou…

Tedy co dělat, když máme nějaké překážky na naší cestě za sny?

Rozhodnout se. My sami si musíme uvědomit, že naše každodenní rozhodnutí ovlivňují to, jestli toho svého snu dosáhneme nebo ne. Když budeme od počátečních problémů utíkat nebo se jim vyhýbat, nebo když nám těsně před cílem někdo hodí klacek pod nohy, a ten klacek nepřekročíme, tak k tomu svému snu nedojdeme. Pečlivě se tedy rozhodujte, jestli vám to stojí za to to vzdát, a nebo se raději na chvíli každý den hecnete a budete si zametat cestičku pomaličku až k cíli. Je to jen na vašem rozhodnutí.

A tady je mé dnešní video pro vás:

 

Další skvělý příklad překonávání překážek je třeba i to když sednete do auta a budete chtít dojet z Prahy do Brna. Máte jasně daný cíl, chcete dojet do Brna. Jenže „Dé jednička“ je uzavřená a tak budete muset jet objížďkou, tam kde to neznáte, a tak se ztratíte, najedete dalších 30 km než se dostanete zase na správný směr k cíli, jenže před sjezdem do Brna je kolona a tak čekáte a čekáte, pomalu popojíždíte a pak se to rozjede a najednou jste v cíli. Dojeli jste sice třeba o hodinu později, museli jste jet klikatou cestou, na cestě jste se ztratili, ale nakonec jste i přes všechny překážky dojeli. A stejně to je i s překonáváním našich překážek za našimi sny. Na cestě jich nás totiž čeká spousta a tak i když zrovna na chvíli máte pocit, že se neposouváte, tak se ale nevzdávejte a jděte dál, ono to kousek po kousku půjde a pomaličku se k tomu cíli dostanete. Hlavně se rozhodněte. Vy máte možnost volby a tak si zvolte tu cestu za svým snem.

A já se s vámi teď loučím, protože jdu trénovat na piano. A až dneska dotrénuju, tak na sebe budu zase mega pyšná, že jsem se zase o kousíček přiblížila k  svému cíli. Mějte se krásně a překonávejte překážky, ono to totiž stojí za to to nevzdat :-)

Kateřina

P.S.: Projekt „Plníme si sny“ může být i Tvým pomocníkem na cestě za Tvými sny. Kromě videí nalezneš v členské sekci také:

  • materiály ke stažení
  • v průběhu měsíce další video o tom, jak překonávat překážky ve zpívání
  • na konci měsíce článek s odpověďmi na Tvé dotazy k tématu

To vše se najdeš po přihlášení v členské sekci   zde.  Přihlášení a členství v projektu Plníme si sny je ZDARMA :-)

Kateřina Jindrová Zítková
Kateřina Jindrová Zítková - zpěvačka, tanečnice, herečka, lektorka zpěvu a porodní asistentka

Spoj se se mnou na sociálních sítích

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.