Proč se neustále učím a proč MĚ TO BAVÍ :-)

Proč se neustále učím a proč mě to baví

Ahoj,

zdravím vás po měsíční pauze a doufám, že jste si užili léto a dovolenou. Já jsem před týdnem přijela po 2 týdnech v Tatrách, kde jsme s manželem chodili po túrách na horách a bylo to prostě super. Vyčistila jsem si hlavu a tím se mi zase uvolnil prostor na další kreativní činnost :-) Pojďme ale konečně zpět do akce a plnit si společně naše sny.

Jak říkám stále dokola… není nic hezčího, než si plnit to, po čem naše srdce touží…

Dneska bych s vámi chtěla probrat, proč je důležité se neustále něco učit a celoživotně se vzdělávat. Vím, že to takhle asi zní strašně nudně, ale vydržte a dočtěte tento článek až do konce, protože učení je nesmírně důležité pro plnění našich snů.

Já osobně se učím každý den a strašně mě to baví :-) Ale dřív to tak nebylo. Když jsem ještě chodila do školy, tak jsem se nerada učila a biflovala všelijaké věci, které mě nebavily… Dneska vím, že i to, co mě ve škole nebavilo, mě posouvalo dál a to minimálně tím, že jsem trénovala svůj mozek, když jsem si musela zapamatovat pro mě nudné vzorečky, nejrůznější spisovatele a nebo se naučit názvy kamenů. Dneska už se na učení ale koukám jinak, je to totiž můj prostředek k tomu, abych si plnila své sny. A možná mě to učení dnes a denně baví i proto, že si můžu vybírat, co se budu učit… a tuto volbu máme všichni :-)

Učíme se každý den
Aniž si to uvědomujeme, tak každý z nás se učí spoustu věcí každý den. Každý den se učíme reagovat na určité situace, učíme se čelit různým životním překážkám, učíme se jednat s lidmi, učíme se, jak se zlepšit v nějaké činnosti atd. A to nás v našem životě posouvá…

Vyber si, co se chceš učit ve svém volném čase
Ať už jsem chodila do školy a nebo do práce, tak jsem se ve volném čase učila a dodnes se neustále učím nové věci. Učím se jak být lepší učitelkou, učím se, jak vylepšit webovou stránku, učím se, jak lépe psát články a dělat lépe videa, učím se, jak lépe zpívat, učím se, jak zvládat vedení školy, jak motivovat lidi a dalších asi milion věcí… Všechny tyto věci, co se učím mě většinou strašně baví, a je to tím, že mě všechny tyto věci posouvají krůček po krůčku k mým cílům.

Uč se od lidí, kteří ti mají co dát a posunou tě dál
Učit se od lidí, kteří mě posouvají na cestě za mými sny je pro mě strašně moc důležité. Mám mentorku, která mi pomáhá na mé pracovní cestě, jak budovat práci svých snů, učím se zpěv od těch nejlepších lektorů z nejlepších škol na světě a jezdím se vzdělávat do ciziny. Čtu spoustu knih od expertů, abych se posouvala v různých oblastech svého života, ať už se to týká práce, nebo seberozvoje. Poslouchám podcasty a sleduji videa od expertů ve svých oborech. Investuji spoustu peněz a času do svého vzdělávání, protože vím, že to bude dobré nejen pro mě, ale díky svému vzdělávání jsem poté schopná pomáhat i ostatním. Je tedy strašně důležité, abyste si uvědomili, jaký velký cíl máte a pak si najít člověka, který vám pomůže na vaši cestě.

Uč se v komunitě lidí
Spoustu věcí se naučíte od ostatních lidí, kteří chtějí dosáhnout podobných cílů, nebo kteří mají stejné zájmy jako vy. Ve skupině lidí se totiž můžete podporovat na své cestě a udržujete se tak v neustálém „tahu na branku“, abyste šli a makali na svých snech. Třeba ve zpívání je dobré se kromě sólových lekcí učit i ve skupině, protože ne vždycky vás třeba napadne nějaká otázka, na kterou se zeptá někdo jiný ze skupiny, nebo si třeba sami na sobě něco neuvědomíte, že to děláte, ale uvědomíte si to, až když to vidíte na někom jiném. Vzdělávání ve skupinách je motivující a posouvá vás někdy i mnohem rychleji dál, než když jste na to sami.

Vzdělávej se v tom, co tě baví
Je neskutečně důležité se učit a rozšiřovat své obzory. Proto neustrňte na jednom místě, ale učte se, čtěte, choďte na kurzy, zajímejte se, ptejte se, pište si, pracujte s ostatními… Pomůžete tak sami sobě k rychlejšímu postupu za vašimi cíli a vašimi sny :-)

Vaše Kateřina

Kateřina Jindrová Zítková
Kateřina Jindrová Zítková - zpěvačka, tanečnice, herečka, lektorka zpěvu a porodní asistentka

Spoj se se mnou na sociálních sítích

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.