Osobní příběh

Kateřiny Jindrové Zítkové

 

Žena mnoha tváří

O čem jsem si myslela, že je mým posláním, to se stalo „jen koníčkem“, a to, co jsem dříve za „koníček“ považovala, se stalo mou prací, vášní, životem… Začala jsem se naplno věnovat věcem, které mě vždycky bavily a teď jsou mou každodenní radostí. 

Děkuji, že mohu žít život, který mě baví, a s lidmi, kteří mě obklopují a inspirují každý den :-)

Zpěvačka

Od 7 let jsem hrála na klavír a zpívala ve sboru. Později jsem začala studovat sólový klasický zpěv a zpívala jsem s tanečním orchestrem. V patnácti letech jsem se začala učit též populární zpěv .

Od roku 2004 jsem jezdila po lokálních zábavách, kde jsem zpívala v klubech, restauracích, na plesech, svatbách a začala jsem spolupracovat s místními rappery, kterým jsem zpívala vokály do jejich songů.

V  roce 2007 jsem nazpívala jingly pro kladenské rádio a byla jsem členkou pěvecko-taneční skupiny Dance-Mission.

V roce 2008 jsem odletěla na čtrnáctidenní turné do USA, kde jsem zpívala v projektu Tones from the heart v Texasu, kde jsem si také poprvé zkusila zpívat s černošským sborem. Do Texasu jsem se poté vrátila na delší dobu, abych tam sbírala zkušenosti nejen z oblasti hudby.

Po návratu do Čech jsem v roce 2010 spolupracovala na  projektu Katie Kick spolu s DJ Ch. Kaufmanem, se kterým jsem natočila několik vlastních singlů a začala jsem studovat pěvecké techniky od Lukáše Jindry ve Škole moderního zpěvu.

V roce 2013 jsem začala zpívat s pražskou synth-popovou  kapelou Musicframe.                  

V roce 2016 jsem nazpívala vokály (malou mořskou vílu) pro  Národní divadlo pro baletní představení Malá mořská víla. A  nazpívala jsem hlavní roli Krásku do Disney filmu Kráska a  zvíře, který měl premiéru 16.3.2017.

Absolvovala jsem dva kurzy Muzikoterapie: "Early Childhood Circle Time"(Kroužky - skupinový čas v raném dětství), "Music Therapy Ethics" (Etika v muzikoterapii).

Absolvovala jsem certifikované kurzy:  "Music Business" (Byznys v muzice) a "Vocal recording"(Nahrávání vokálů), specializační program  "Vocal Styles" (Pěvecké styly – Pop&Rock, R´n´B, Jazz) a kurz Vocal Production na americké škole Berklee College of Music.

Od roku 2016 jezdím pravidelně na sólové lekce zpěvu do Dánska do Complete Vocal Institutu, kde se věnuji studiu Complete Vocal Techniky.

Od roku 2014 vyučuji zpěv pro děti i dospělé ve Škole moderního zpěvu, ve které jsem spojila své znalosti z oblasti zpěvu a porodnictví a vytvořila jsem tak jedinečný kurz  Zpívání s bříškem pro těhotné. Také se věnuji výuce hlasových efektů (growl, chraplák, scream).

Zkušenosti mám i jako "předskokanka" kapely Kryštof, nebo jako sboristka s Českým národním symfonickým orchestrem na  koncertě kapely Pražský výběr v Praze.

V neposlední řadě jsem dělala vokalistku i Tonye Graves, sólově jsem zpívala na akci House Classics Orchestra s Karlovarským symfonickým orchestrem a od roku 2022 sólově zpívám na koncertech s Bohemian Symphony Orchestra Prague.

Kráska a zvíře - premiéra

Dabingová herečka, zpěvačka, textařka a režisérka

Pracovala jsem na stovce velkofilmů, ale i krátkých filmů a seriálů od nejrůznějších filmových studií, jako Disney, Sony Pictures, Universal, Netflix a další... A dělám též Voice-Overy pro reklamy, aplikace...

Na stránce DABING naleznete seznam projektů, na kterých jsem pracovala :-)

Mezi mé největší dabingové úspěchy se řadí nazpívání role Belle (Kráska) v celovečerním Disney filmu Kráska a zvíře, ale také hudební režie k několika filmům...

Herečka a scénáristka

Od roku 2006 jsem zpívala jako sboristka v  Hudebním divadle Karlovy Vary a začala jsem hrát v divadelním souboru Kašpárek, ve kterém jsem ztvárnila hlavní roli Sněhurky.

V průběhu roku 2011 jsem pracovala na dokončení scénáře a přípravy k původnímu českému muzikálu Mistr Jazzu. Autorem muzikálu je můj bratr Milan Zítka, se kterým jsem na  muzikálu spolupracovala již od začátku tvorby od roku 2009. Jsem též autorkou scénáře k tomuto muzikálu, a také jsem si v něm zahrála hlavní roli Amanthis. Muzikál měl premiéru v květnu roku 2012 v Karlovarském městském divadle

V Praze jsem hrála například i roli Pfannee/v pěvecké company v muzikálu Čarodějka/Wicked v Go-Ja Music Hall.

Zahrála jsem si také vedlejší roli v krátkém českém filmu Bubliny nelžou a hlavní roli v krátkém muzikálovém filmu Samá kráva, samej vůl.

V roce 2020 jsem hrála epizodní roli moderátorku v TV reklamě.

Aktuálně mě můžete vidět v muzikálu Rebelové, v muzikálu Slunce, seno, jahody, či v muzikálu The Bodyguard (osobní strážce) v Hudebním divadle Karlín.

Více o mně v divadlech + termíny

Tanečnice

Od roku 2004 tancuji hip hop, house dance, modern dance, jazz dance a contemporary. V letech 2006-2007 jsem vyučovala street dance v Domě dětí a mládeže a v roce 2007 jsem si založila vlastní taneční skupinu IndepenDance, se kterou jsem vystupovala v Karlovarském kraji na různých kulturních akcích. V roce 2009 jsem tancovala v USA, kde jsem sbírala zkušenosti z různých oblastí tance. 

V roce 2014 jsem v divadle U hasičů v Praze ztvárnila taneční roli "Sudba" v muzikálu Karla Svobody Monte Cristo.

Od roku 2018 choreografuji muzikálová čísla v rámci letních soustředění Školy Moderního zpěvu.

Porodní asistentka

V roce 2008 jsem odmaturovala s vyznamenáním na Střední zdravotnické škole Karlovy Vary a přijali mě na Vysokou školu zdravotnickou v Praze. Na rok jsem přerušila studium, kvůli pobytu v USA a v roce 2012 jsem odpromovala s vyznamenáním bakalářský obor Porodní asistentka a získala jsem ocenění za nejlepší bakalářskou práci v roce 2012 v oboru Porodní asistentka.  

Poté jsem pracovala jako porodní asistentka a zdravotní sestra ve zdravotnických zařízeních a založila jsem si svou soukromou předporodní a poporodní poradnu Midwife.

V roce 2018 jsem vydala Maminkovský diář a Miminkovský deníček :-)

Vedu též lekce Cvičení pro těhotné a Cvičení pro ženy po porodu.

 

Fitness trenérka

V roce 2019 jsem se stala oficiálně instruktorkou Fitness a  vedu jak individuální cvičení, tak i skupinové lekce - např. Les Mills Bodybalance, Les Mills Barre, Les Mills Core, Problémové partie, Cvičení pro těhotné a Cvičení pro ženy po porodu.

Více o mém cvičení a termínech ZDE!

Manželka

V  září roku 2015 jsem si vzala za manžela muzikálového zpěváka a pedagoga zpěvu Lukáše Jindru, se kterým často cestuji po světě a společně se podílíme na chodu stále se rozrůstající se Školy moderního zpěvu v Praze.