Jak mi pomohlo studium zpěvu v zahraničí?

Jak mi pomohlo studium zpěvu v zahraničí

Jak mi pomohlo studium zpěvu v zahraničí

Dneska bych se s vámi chtěla podělit o mé zkušenosti ze studia zpěvu v zahraničí :-)

Zpívání se věnuji už spoustu let, ale v mém vývoji ve zpěvu mi nejvíce pomohlo studium v zahraničí. Nejen, že jsem se díky tomu seznámila se spoustou zpěváků z celého světa, měla jsem tu čest pracovat s významnými lektory, naučila jsem se ty nejmodernější techniky, které se ve světě ve zpěvu používají, ale hlavně jsem pochopila, proč zpívání tak miluju a proč mi celý můj život najednou dává ještě větší smysl.

Naučila jsem se poslouchat samu sebe, vnímat moje tělo, začala jsem se zahloubávat víc do hloubky svých pocitů při zpívání, začala jsem více vnímat, že technika je ve zpěvu velmi důležitá, protože je to základní stavební kámen, či naše kořeny k tomu, aby naše tóny mohly rozkvést jako květy na větvích stromu, ale ke zpěvu je zejména potřeba vášeň a energie, kterou by měl během zpěvu každý zpěvák cítit v každém milimetru svého těla.

 Naučila jsem se, že zpěv není jen o tom naučit se správnou melodii a vytvořit hezký tón, ale je to zejména o duši a příběhu, který s každým slovem v písni je potřeba ve svém těle prožít.

Naučila jsem se, že můžu mít naprostou volnost a zazpívat si absolutně cokoliv bez toho, abych se bála zazpívat nějaký vysoký tón. Zjistila jsem, že zpívání nemusí být o strachu, bolesti a neustálého boje a nejistoty, ale že zpívání může být moc příjemné, pohodlné a nabíjející. Už se nemusím bát vydat ze sebe jakýkoli zvuk, protože vím, že se tím učím nalézt zvuk, který se mi líbí, a když se mi nějaký zvuk nelíbí, tak ho prostě už nedělám znovu… Teď už vím, že můj hlas je můj velký dar, kterým každý den dělám radost nejen sama sobě, ale i mým žákům, kterým se snažím předat maximum z toho, co jsem se naučila.

Absolvovala jsem roční studium Vocal Styles na americké škole Berklee College of Music, kde jsem studovala Pop&Rock, R´n´B a Jazz. Měla jsem úžasné lektory, kteří mě provedli jednotlivými obdobími těchto stylů a naučili mě v těchto stylech poslouchat hodně do hloubky jednotlivé výrazové prostředky, frázování, melodické postupy, artikulaci, interpretaci a mnoho dalšího. Naučila jsem se historii těchto stylů, učila jsem se kopírováním technik těch nejslavnějších interpretů na světě a zjistila jsem, že člověk se opravdu může naučit všechno, co chce, když má velké odhodlání, píli a trpělivost. Na Berklee jsem vystudovala zpěv se samými jedničkami a také jsem za své výsledky dostala stipendium na kurz Vocal Production, který aktuálně studuji přímo s výhercem Grammy awards Princem Charlesem Alexanderem :-)  Dále jsem absolvovala kurz Introduction to Music Business a také Vocal Recording.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

 

Mimo studium na Berklee jsem také absolvovala lekce v Complete Vocal Institutu v Dánsku, kde jsem se naučila nejvíc, co se týče techniky, protože jejich výzkumy jsou velmi podrobné a jasně vysvětlují, co se při zpívání děje v těle, a jak si zpívání jejich technikou ulehčit.

Dále jsem prošla online kurzem zpěvu od Christiny Aguilery a kurzem umění vystupování od Ushera. Oba tyto kurzy byly velmi poučné a díky jejich dlouholetým zkušenostem v showbusinessu byly hodně inspirativní, co se týče přístupu k tvorbě hudby, pocitů při zpívání, vystupování a nahrávání.

Jsem moc ráda, za všechny zkušenosti a kurzy, kterými jsem dosud prošla, a doufám, že v budoucnu budu studovat zpěv i nadále, protože mě to objevování nových přístupů a možností ve zpívání neustále baví a naplňuje, a také mě těší tyto mé zkušenosti předávat dál mým žákům…

Zpívání byl vždycky můj velký sen a teď ho opravdu žiji každý den :-)

Kateřina

Kateřina Jindrová Zítková
Kateřina Jindrová Zítková - zpěvačka, herečka, dabérka, lektorka zpěvu a fitness trenérka

Spoj se se mnou na sociálních sítích

Komentáře
 1. CCI napsal:

  Je radost číst vaše články a zkušenosti nejen se studiem zpěvu v zahraničí, ale i obecně, jak se kariérně posouváte. Přeji opožděně vše nej ke kulatým narozkám a ať se daří! :)

 2. marie napsal:

  Zdravím Vás, o univerzitách, které jste studovala jsem již párkrát četla a přijdou mi kvalitní, jen se chci zeptat, jak jste to měla finančně, žádala jste si o granty? Případně kde? Uvedené školy jsou přece jen finančně tíživé.
  Předem děkuji za odpověď,
  Marie K.

  • Děkuji za zprávu. Studium si platím z vlastních zdrojů, do vzdělání jsem investovala už několik set tisíc… Bohužel ano, je to velmi finančně náročné, a abych si na studium ušetřila, tak pracuji od nevidím do nevidím… ale investice do studia mi stojí za to ;-)

   Jen na Berklee jsem jednou žádala o stipendium a nakonec jsem byla vybrána a získala jsem stipendium na studium Vocal Production za vynikající studijní výsledky z předchozího studia ze zpěvu, dostala jsem totiž doporučení od své lektorky z Berklee. Bez stipendia bych na další studium na té škole v té době už neměla… S pozdravem,
   Kateřina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů