Muzikály v Londýně :-)

O víkendu jsem byla opět v Londýně :-) Byla to už má pátá návštěva tohoto krásného města, kde jsou nejen nádherné památky, ale jedna z hlavních věcí, která mě tam táhne, jsou muzikály na West Endu :-)

V mých předchozích návštěvách londýnských divadel už jsem viděla muzikál Wizard Of Oz,  Wicked, Les Misérables, Phantom Of The Opera a Miss Saigon. Každý z těchto muzikálů byl jedinečný a opravdu stálo za to je vidět.

Letos je to již 10 let od premiéry skvělého muzikálu Wicked na West Endu, a protože jsem z tohoto muzikálu byla před pěti lety uchvácená, tak jsem neváhala a koupila jsem lístky na jedno z výročních představení. Neprohloupila jsem. Tento muzikál je báječný po všech stránkách. Nádherná hudba, choreografie, scéna, kostýmy a především perfektní pěvecké výkony. Hlavní roli (Elphabu) hrála moje oblíbená Rachel Tucker, která si odskočila z New Yorské Brodwaye, aby odehrála svou největší roli i zde v Londýně. Vzhledem k tomu, že jsem tuto zpěvačku naživo slyšela již podruhé, tak jsem měla skvělé srovnání a mohu říct, že je to opravdu fenomenální zpěvačka :-)

Kromě Wicked jsem se byla podívat i na méně známém muzikálu Murder Ballad, což je rockový muzikál, kde hrají pouze 4 lidé. Svým komorním provedením, skvělými pěveckými výkony a emocemi nabytým příběhem to byl nádherný zážitek. Zejména výkon zpěváka Ramina Karimloo byl uchvacující. Znám tohoto zpěváka již z muzikálu Phantom Of The Opera a jeho hlas byl bezchybný i v Murder Ballad, kde předvedl své další hlasové polohy a rockové hlasové efekty. Ale překvapila mě také vynikajícím zpěvem a herectvím Victoria Hamilton-Barritt :-)

Pokud jste i vy fanoušci muzikálů, doporučuji návštěvu londýnského West Endu. Muzikály tam mají na špičkové úrovni a i přes dražší cenu, než na kterou jsme zvyklí u nás, se to velmi vyplatí. Z londýnských muzikálů odcházím vždy nabytá energií, neskutečnou chutí zpívat a s pocitem, že to byl zážitek na celý život :-)

Kateřina Jindrová Zítková
Kateřina Jindrová Zítková - zpěvačka, herečka, dabérka, lektorka zpěvu a fitness trenérka

Spoj se se mnou na sociálních sítích

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů