Proč zpíváme a kdy má cenu se zpíváním začít?

Cest, které nás ke zpívání vedou je mnoho. Někdo chce být slavný, někdo chce hrát se svou kapelou pro rodinu a přátele, někdo si chce zpívat jen tak doma pro radost… Co mají, ale všichni zpěváci společného je, dle mého názoru, potěšení, které nám zpívání přináší :-)

Často se zamýšlím nad otázkou, co vlastně to zpívání samo o sobě je. Je to náš prostředek k uvolnění? Zapomenutí na každodenní starosti? Vyjádření a nalezení sebe sama? Kreativita? Vyplnění volného času? Každý to vnímá podle sebe a já to prostě nedokážu popsat jedním slovem, pro mě je to všechno výše uvedené a možná i víc… :-)

Jeden z nejčastějších dotazů, který k nám do Školy moderního zpěvu chodí, je, kdy se zpíváním začít a jestli to má cenu i v dospělosti. Tito lidé jsou převážně úplní začátečníci, kteří si chtějí v dospělosti splnit svůj sen a naučit se zpívat. Je skvělé, když mohu učit i lidi, kteří jsou třeba dvakrát tak starší než já, a vědět, že jim můžu předat své zkušenosti a dodat jim tak potřebnou podporu na jejich plnění dosud nesplněného dětského snu.

Ke zpívání je potřeba dostatek trpělivosti, píle a času, ale dokud člověk zpívá s láskou a potěšením, tak je na té správné cestě k dosažení svých přání. Někdo si chce rozšířit rozsah hlasu, někdo se chce naučit nějakou svou oblíbenou písničku, to vše pro nás mohou být cíle, kterých můžeme postupně krůček po krůčku dosáhnout. Všichni začátečníci chtějí najít způsob, jak zlepšit svůj zpěv, ale neví jak na to. Většinou chtějí všechno umět hned a pak jsou zklamaní, když to hned prostě nejde. Zpívat se člověk bohužel nenaučí jen lusknutím prstu, výsledky se dostavují postupně. Ale začít se zpěvem je možné kdykoliv, i v jakémkoli věku, důležité je si uvědomit, proč chcete zpívat a mít ze zpívání, a z každé nové věci, kterou se ve zpívání naučíte, potěšení.

Motto pro vás: Zpívejte kdykoliv a cokoliv chcete, jak to cítíte a mějte z toho vždycky radost :-)

Vaše Kateřina

Kateřina Jindrová Zítková
Kateřina Jindrová Zítková - zpěvačka, herečka, dabérka, lektorka zpěvu a fitness trenérka

Spoj se se mnou na sociálních sítích

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů