Zážitky z Lucemburku – Lucembursko

Ahoj,

dnešní článek bude o Lucemburku :-) Toto město je hlavním městem „mini státu“ Lucembursko, a je zajímavé tím, že jeho centrum se rozkládá v korytě bývalé řeky, takže je v těchto místech poněkud „poschoďový“. Je tam nespočetně mostů, krásné architektury, ale i moderních prvků… Na prohlídku tohoto města vám bohatě stačí jeden den, můžete si tam půjčit i kola a prohlédnout si tak více koutů města.

Doprava

My jsme do Lucemburku jeli přes noc Student Agency (cena 990 Kč), ale jelikož je to spoj, který pokračuje až do Londýna, tak do Lucemburku přijedete ve 3 hodiny ráno… Letenky z Čech do Lucemburska jsou drahé – cca 6000 Kč, ale pohodlně se tam dá dopravit podle mě nejlépe vlastním autem. A jelikož je to země Evropské unie, tak vám s sebou jako doklad stačí jen občanský průkaz.

Peníze a jazyk

V Lucemburku se platí Eurem a cenově je to podobné jako v Amsterdamu, takže i za málo peněz si zde užijete dost. Úředním jazykem je lucemburština, ale kvůli tomu, že je to multikulturní země, tak dalšími úředními jazyky jsou němčina a francouzština, ale s angličtinou se tam domluvíte také v pohodě :-)

Krásně strávený den

My jsme za jeden den stihli projít město a hlavní památky, relaxovali jsme v parku s nádherným výhledem do údolí města, dali jsme si oběd i večeři a ráno jsme zase odletěli dál – tentokrát směr Zanzibar (článek o Zanzibaru naleznete zde).

A zde je pár fotografií :-)

Nahoře po mostě chodí chodci, dole lávkou upevněnou pod mostem jezdí cyklisti… 

 

Kateřina Jindrová Zítková
Kateřina Jindrová Zítková - zpěvačka, herečka, dabérka, lektorka zpěvu a fitness trenérka

Spoj se se mnou na sociálních sítích

Komentáře
 1. Kačka napsal:

  Ahoj,
  taky se chystáme do lucemburku se student agency stejným spojem do londýna. Nevíš, co je možné takhle brzo ráno v lucemburku dělat?
  Díky,
  Kačka

  • Ahoj, my jsme takto brzké ranní hodiny využili na „noční“ fotografování a prošli jsme si město ve tmě… a pak jsme zašli na jídlo do fast foodu, protože nic jiného nebylo otevřeného… kavárny tam otevírají až tak v 7…

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů